5 ana kameralı Nokia 9 PureView elimizde 

MWC kapsamında tanıtılan bir diğer cep telefonu Nokia 9 PureView, arka yüzündeki 5 kamerası ile dikkat çekiyor. Telefonun genel özelliklerine bu videoda göz atıyoruz.İspanya’nın Barselona şehrinde 25-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen MWC fuarında tanıtılan telefonlardan biri de Nokia 9 PureView oldu. Telefonla ilgili birçok bilgi internete düşmüş olsa da resmi tanıtımla beraber bu bilgiler netleşmiş oldu.

5 ana kameralı Nokia 9 PureView elimizde

5.99 inçlik 1440×2880 piksel ekranı bulunan telefonun ekranının üst ve alt kısmında epey boşluk bulunuyor. Bu yüzden ekran gövde oranı yüzde 79.7 gibi yüksek bir değerde olan telefonda bir önceki amiral gemisi Qualcomm işlemcisi Snapdragon 845 kullanılıyor.6 GB RAM, 128 GB depolama, Adreno 630 grafik işlemci gibi özellikleri bulunan telefonun arka yüzünde 5 adet kamera bulunuyor. Bu kameralardan ikisi renkli, kalan üçü ise siyah beyaz fotoğraf çekiyor. Her biri 12 Megapiksel çözünürlük sunan bu kameralar aynı anda çok fazla veri toplayarak fotoğrafların daha derinlikli olmasını sağlıyor. Ayrıca çekim sonrasında netlik noktasını değiştirebilme gibi özellikleri de bulunan Nokia 9 PureView, ön yüzünde 20 Megapiksel kameraya sahip.

Telefonda 3320 mAh pil bulunuyor ve 18 Watt kablolu, 10 Watt da kablosuz şarj özelliği yer alıyor. Telefonun IP67 sertifikasına da sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.Beklentilerin aksine bu beş ana kamera daha fazla veri için kullanılıyor olsa da eski nesil bir işlemci olması ve Avrupa fiyatının 620 Euro gibi bir değerde olması telefonun şansını biraz azaltıyor. Evet bu beş kamera gayet güzel çalışıyor ancak bu kadar teknik bir kameraya kaç kişinin ihtiyacı var orası tartışılır. Nokia 9 PureView, yüksek beklentiler oluşan, ancak bu beklentilerin pek karşılanamadığı bir model olmuş. Türkiye pazarında da faaliyetleri bulunan Nokia’nın, telefonlarının Çinli HMD Global tarafından üretildiğini de belirtelim,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir